Департамент містобудування
та архітектури

Харківської обласної державної адміністрації
02 червня 2021

 В рамках реалізації «Програми розроблення містобудівної документації Харківської області» розглянуто цілу низку вкрай важливих питань для розвитку регіону – 8 генеральних планів населених пунктів та 19 детальних планів територій. 

Забезпечення територій населених пунктів генеральними планами – це обґрунтована стратегія їх економічного розвитку, з врахуванням необхідних санітарно-гігієнічних та екологічних вимог, раціонального визначення меж землекористування, зон житлової, громадської, промислової забудови, розвитку інженерно-транспортної інфраструктури.

Також у складі генеральних планів розроблені плани зонування територій. План зонування територій завдяки простоті сприйняття є основним інструментом залучення інвестицій, так як дає можливість потенційним забудовникам заздалегідь скласти бізнес-план, ще до отримання земельної ділянки та містобудівних умов та обмежень.

З метою забезпечення комплексної забудови територій, підтримки інвестиційної діяльності та економічного зростання територій Харківської області були розглянуті детальні плани територій для розміщення комплексу споруд наземних сонячних фотогальванічних електростанцій на території смт Андріївка Ізюмського району.

В рамках вирішення питань у виробничий сфері, надання додаткових робочих місць, розглянуто детальні плани територій розміщення виробничо-складських приміщень, автостоянки з об’єктами дорожнього сервісу на території Пісочинської селищної ради, станції технічного обслуговування в селищі Васищеве, складського комплексу та торгово-складських будівель на території Височанської та Бабаївської селищних рад Харківського району.

Для визначення планувальної організації території розглянуто детальні плани території розміщення об’єктів індивідуального садівництва на території Малоданилівської селищної ради Харківського району та розміщення індивідуальних дачних будинків на території Мартівської сільської ради Чугуївського району, а також будівництво храмового комплексу «Релігійна громада Вознесіння Господнє Ізюмської Єпархії УПЦ» в с. Скрипаї.

Наявність містобудівної документації дозволить місцевим органам влади у повній мірі вирішувати питання планування, забудови і управління територіями.

Гаряча лінія департаменту
+38 (057) 700-36-48

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6